Mulle meeldib Rotterdami arhitektuur ning tema modernsus ning see, kui palju kunsti on peidetud selle modernsuse sisse, mida esialgu kiire päeva jooksul tähele ei panegi.
Elame piirkonnas, mida kutsutakse Fejenoord'iks. Üldiselt elavad siin türklased ja muidu kahtlased. Päeval tänavapildis eriti nad silma ei paista. See on linnaosa, mida me oma väikse panustamisega aidata püüame, et city selle alla saaks neelata. Teiselpool jõge on centrum. Raske on hinnata kus on täpselt see linna keskus, kuna siin on erinevates piirkondades suured shoppingu ja möllu änavad, et konkreetset kesklinna nagu Tallinnas või Tartus, on siin raske nimetada.
Niisiis kuulsime, et sel nädalavahetusel on siin ühel tänaval selle TÄNAVA igaastane FESTIVAL. Ilmselgelt tuleb sellest festivalist ka osa võtta. Väntasime kohale ja avastasime enda eest igavese uhke peo. See paari- kolmekümne meetri laiune tänav oli inimestest pungil. Esmalt astusime sisse mingisse suvalisse majja kust paistist palju valgust. Avastasime ees päris põneva kunstinäituse
Sealt väljudes, naeratus näol, oli seal hoone eest vahepeal totaalseks peoks läinud, dj mängis ning rahvas möllas. Vahele mainin, et siin ei ole veel suvi lõppend, ning oli väga soe, kuiv ning mõnus õhtu- lühikese varruka ilm. Järgmisse hoonesse sisenemine oli juba üsna keeruline, kuna rahvast oli kõik kohad tuugalt täis. Kuidagi õnnestus sisse end pressida, ning lõpetasime lava ees kus mängis mingi impro jazz-rock bänd, kes mõjus suurepäraselt ning jättis kustumatu mulje. Väljuda oli sealt hoonest veel raskem, kui sinna sisenda.
Peale seda sagimist otsustasime, rattad võtta ja tagasi kodu poole veerema hakata. Teepeal suutsin fikseerida paar põnevat objekti, mida tahaskin peagi pildistama minna.
Igatahes - oli vääga põnev õhtu ning ootan juba homset festivalikülastust!
No comments:
Post a Comment