Oleme vahepeal teinud 2 rattaretke, Delfti ning Dordrechti. Mõlemad on Rotterdamist umbes 20 km kaugusel. Mõlemal korral on olnud soe, kuiv, kuid tuuline ilm. Delfit oli justkui armas väike (u 100 000 elanikku) linnake, kuhu tundus olevat koodunud kõige rikkamad inimesed Hollandis + tudengid (seal asub tehnikaülikool). Delftis oli väga palju kanaleid nagu Amsterdamis, muidu pndalalt tartusuurune linn. Juhtumisi oli Delftis avatud uste päev, ning saime tasuta külastada erinevaid muuseume + botaanikaaeda. Päris hea. Minnes läksime mööda rattateed, mis oli kohe trassi kõrval, kuid tulles sattusime kogemata keset rohelust asuvale rattateele. Kontrast oli meeletu.
Dordrecht on nii rahvaarvult kui ka pindalalt Delftist pisut suurem. Alguses arvasime, et Dordrechti on mingi 10 km, kuid sõidu käigus ilmnes, et sinna on poole rohkem, ning kui kohale jõudsime, oli juba üsna õhtupoolik, niisiis ei jäänud meil suurt muud üle kui juua seal väikene õlu, jalutada linnas, ning tagasi teele asuda. 20km on veits palju maad õllejoomiseks, kuid pole hullu, kus siis veel, kui mitte Hollandis.
Ilm on hetkel ikka veel üsna soe ning sademeid pole viimastel päevadel eriti esinenud, seega üsna ok. Ilm on igatahes parem kui hetkel Eestis - mõnus. Täna saime teada, et oktoobri esimesel poolel toimub meil On arrival koolitus, mis kestab 5 päeva :D. Sinna tulevad kokku kõik selle piirkonna vabatahtlikud, niisiis saavad need olema ilmselt üsna tegusad ning põnevad 5 päeva.
No comments:
Post a Comment