Minu teenistuse lõpuni on jäänud täpselt 19 päeva. Selle aja jooksul naudin ma ausa tööga teenitud vabu päevi. Ühesõnaga on mul hetkel puhkus, mis suht-koht kestab veebruari lõpuni. Veebruari plaanideks on:
1) Viia lõpule personal project, milleks on videoklipi valmistamine elust-olust vabatahtlikuna Rotterdamis . Hetkel tundub, et klipp saab valmis ning isegi paremana, kui me lootsime
2) Külastada Kopenhaagenit vahemikus 17-21 veebruar, milleks on meil juba lennupiletid jupp aega tagasi soodsalt ära ostetud.
3)Osaleda koolitusel Midterm evaluation Den Haagis (22-24 feb) ning kohtuda seal korraga peaaegu kõikide sõpradega, kellega koos me seda rännakut siin alustasime.
4) Jätkata vinüülide kollektsioneerimist, mis pole seni hetkekski unarusse jäänud.
5) Lennata Tartusse 29. veebruaril.
Ühesõnaga aega on jäänud väga vähe, kuid teha väga palju, viimased päevad oleme aktiivselt töötanud videoklipi kallal ning samuti vastama mingile mahukale küsimustikule, et saada endale Youth-pass. Mis olemuselt on siis mingisugune sertifikaat, mis tõendab, erinevaid tegevusi ning oskusi, mida me õppimisme selle 6 kuu jooksul.
Eks siis kirjutan siia, kuidas meil Kopenhaagenis läheb järgmine nädal.
Tsau!
rotterdam
Friday, February 10, 2012
Tuesday, January 31, 2012
Filmifestival
International Film Festival Rotterdam on meile toonud palju külalisi. Reedel sa saabusid Bogdan ja Alfonso, kellega loomulikult traditsioonilised pastad ja muud itaalia toidud said valmistatud. Ära sai külastatud ka fotomuuseum. Reedel sadas sisse mingi korralik sakslaste gäng, nüüd pikaks ajaks igasugustest sakslastest ja saksa keelest villand vist.
Hetkel on meie juures visiidil maestro Roberto ja filmifestivali esivabatahtlik Nora. Viimased paar päeva ongi festivali lainel elu käinud. Filmid pole just väga odavad, seega oleme mõlemal päeval ühte käinud vaatamas. Viimase minuti piletid on -50% hinnast, nende peale saab siin mängitud. 5.50ga saab pileti kätte ja siis jooksuga õige kino suunas minema, neid on seal piirkonnas 4-5 + kaugemal asuvad. Ikka tükk tegemist on, et see õige koht üles leida.
Eile vaatasime jaapaani päritolu filmi Kotoko ja täna prantsuse filmi Nana . Peale Nana't vastas filmi režissöör publiku küsimustele, mis oli päris põnev jälgida ning mis andis ka palju vastuseid filmi sisu kohta. Festivalil on näitamisel palju täiesti tundmatuid filme ning filme, mis pole veel ametlikult välja tulnud. Igatahes mõnus atmosfäär valitseb linnas, eriti hubastel festivalialadel. Üritus kestab 5. veebruarini, usun et selle aja jooksul jõuab veel mitmeid filme kaemas käia.
Aa muideks, väike lumekirme tuli korraks maha ja isegi 0 või -1 kraadine siber valitseb väljas. Krrr külmast juba praegu villand, mis siis veel märtsis saama hakkab :D.
Monday, January 23, 2012
+10 ⁰C
Naudime siin endiselt kõrgeid plusstemperatuure, samal ajal kui kallil Eestimaal on temperatuur täpselt 20 kraadi madalamal. Töötame Simoniga usinalt oma projekti kallal, mille tulemuseks peaks saama EVS'i promoklipp omanäolises võtmes.
Alates 25. jaanuarist saab hoo sisse tuntud Rotterdami filmifestival. Meile toob see suur sündmus hulga külalisi, kes tuleb festivalile tööle, kes festivali nautima, kes tuleb nautima atmosfääri meie korteris :). Igatahes külalisi peaks tulema nii hulga, et osa neist peab leppima asemega põrandal. Samal ajal peaks rohke külaliste arv tunduvalt kahandama praegugi madalaid toiduarveid. Filmi hind festivalil on kaugelt üle 10 euro ning ilma ette bronnimata pole lootustki filme näha. Sisimas loodan, et Nora suudab meid kuidagi vaikselt ja salaja (loe: tasuta) mõnele seansile ikkagi sisse nihverdada. Eks näis.
Möödunud nädalal vabal ajal kondasin endiselt mööda vinüülipoode, kohtusin prantslastega Amsterdamis, mis oli väga mõnus ja meeldejääv* päev ning kolmapäeva õhtul käisime külas Tessil, kus tegime hästi palju ekstramaitsvaid pizzasid. Ta oli laua peale ostnud palju erinevaid toiduaineid pitsade jaoks ja igaüks sai endale teha täpselt nii palju selliseid pitsasid nagu ise tahtis. Tess on Austraalia tüdruk, kes teeb magistrit Leideni Ülikoolis antropoloogia erialal. Hetkel teeb ta uurimustööd EVS'i kohta ja selle raames jälitab ta igaüht meist nädal aega enamasti tööajal, kuid vahest satume ka vaba aega temaga veetma :D. Austraallasele kohaselt on ta kõigiga ülisõbralik, tore ja heasüdamlik.
Eile käisime meie organisatsiooni inimestega üsna pikal rattatuuril fejenoordis, meile tutvustati palju erinevaid ja erilisi hooneid. Käisime teed joomas ka Rotterdami-nimelise laeva sees, mis nüüdisajal on hotell kuid vanasti vedas inimesi New York'i, kes soovisid/pidid emigreeruma. Laeva hotelliks muutmine pidi esialgu minema maksma 5 miljonit euri, kuid tehti väike valearvestus ning lõplikuks hinnaks kujunes 220 miljonit :D. Ikka juhtub.
Muidu läheb hästi ja 29. veebruaril lendan juba tagasi Tartusse.
Alates 25. jaanuarist saab hoo sisse tuntud Rotterdami filmifestival. Meile toob see suur sündmus hulga külalisi, kes tuleb festivalile tööle, kes festivali nautima, kes tuleb nautima atmosfääri meie korteris :). Igatahes külalisi peaks tulema nii hulga, et osa neist peab leppima asemega põrandal. Samal ajal peaks rohke külaliste arv tunduvalt kahandama praegugi madalaid toiduarveid. Filmi hind festivalil on kaugelt üle 10 euro ning ilma ette bronnimata pole lootustki filme näha. Sisimas loodan, et Nora suudab meid kuidagi vaikselt ja salaja (loe: tasuta) mõnele seansile ikkagi sisse nihverdada. Eks näis.
Möödunud nädalal vabal ajal kondasin endiselt mööda vinüülipoode, kohtusin prantslastega Amsterdamis, mis oli väga mõnus ja meeldejääv* päev ning kolmapäeva õhtul käisime külas Tessil, kus tegime hästi palju ekstramaitsvaid pizzasid. Ta oli laua peale ostnud palju erinevaid toiduaineid pitsade jaoks ja igaüks sai endale teha täpselt nii palju selliseid pitsasid nagu ise tahtis. Tess on Austraalia tüdruk, kes teeb magistrit Leideni Ülikoolis antropoloogia erialal. Hetkel teeb ta uurimustööd EVS'i kohta ja selle raames jälitab ta igaüht meist nädal aega enamasti tööajal, kuid vahest satume ka vaba aega temaga veetma :D. Austraallasele kohaselt on ta kõigiga ülisõbralik, tore ja heasüdamlik.
Eile käisime meie organisatsiooni inimestega üsna pikal rattatuuril fejenoordis, meile tutvustati palju erinevaid ja erilisi hooneid. Käisime teed joomas ka Rotterdami-nimelise laeva sees, mis nüüdisajal on hotell kuid vanasti vedas inimesi New York'i, kes soovisid/pidid emigreeruma. Laeva hotelliks muutmine pidi esialgu minema maksma 5 miljonit euri, kuid tehti väike valearvestus ning lõplikuks hinnaks kujunes 220 miljonit :D. Ikka juhtub.
Muidu läheb hästi ja 29. veebruaril lendan juba tagasi Tartusse.
Sunday, January 8, 2012
Den Helder, Texel, Alkmaar, Almere, Lelystadt, Amsterdam, Gouda, Rotterdam, Paris, Brussels, Amsterdam
Selleks korraks siis kiire jõuluaeg läbi. Vahemikus 22 dets- 7 jaanuar jõudsin külastada pealkirjas mainitud paikasid (loodan, et miskit ei ununenud).
Pariisi külastasime Heleriinuga kahekesi, mis oli kindlasti väga meeldejääv trip. Igale Pariisis seiklejale kohaselt, olid jalad peale kaht päeva linnas ning metrootunnelites vantsimist totaalselt läbi. Kuigi meil olid tagasi piletid otse Pariisist Rotterdami, otsustasime öö veeta Brüsselis, kus öömaja pakkusid meile Camille ja Simon.
Järgmisel päeval oli ilm Brüsselis kohutav - lõputu sadu. Ning minu kingad, mis juba Pariisis oma viimseid hingetõmbeid tegid, lirtsusid juba peale esimest 10 minutit Brüsselis. Seega otsustasime, et hooneid on Pariisis juba küllalt vahitud ning aega Brüsselis tuleks kasutada eelkõige atmosfääri nautimiseks. Päevakava kujunes välja super - umbes kell 14:00 lahkusime korterist ning läksime einestama hiina restorani. Peale seda külastasime Grand-Place'i, mis tõesti võis olla kõige ilusam väljak, kus ma kunagi viibinud olen. Edasi suundusime tänavale, kus oli palju restorane ning kõik uksehoidjad üritasid meid sisse meelitada - kuid ei. Sisse astusime hoopis baari, millel nimeks Delirium. Tegemist siis kohaga, mis kuulub Guinessi rekordiraamatusse baarina, mis serveerib kõige rohkem erinevaid õllesid (viimase loenduse kohaselt 2004 erinevat sorti õlut). Proovisin üht pudeliõlut Satan Red ning vaadiõlut, mis oli maja jõuluõlu. Mõlemad maitsesid suurepäraselt. Olen siin päris palju erinevaid belgia õllesid proovinud ning pole veel ühegagi eksinud ;).
Peale õllebaari käisime vaatamas "pissivat poissi", ostsime belgiale omast vahvlit ning vahetult enne Rotterdami rongi peale istumist käisime nautimas õhtust linnavaadet. SUPER!
Kuigi postitus sai põhiliselt Brüsselist, ei tähenda see seda, et Pariisi elamus kuidagi kehvem oleks olnud. Need kaks linna trippi olid väga erinevad, ning Pariisi reisi oleks parem kirjeldada piltide abil (märksõnadeks - palju turiste; vaateratas; metroo; arhitektuur, reisikaaslane :))
Pariisi külastasime Heleriinuga kahekesi, mis oli kindlasti väga meeldejääv trip. Igale Pariisis seiklejale kohaselt, olid jalad peale kaht päeva linnas ning metrootunnelites vantsimist totaalselt läbi. Kuigi meil olid tagasi piletid otse Pariisist Rotterdami, otsustasime öö veeta Brüsselis, kus öömaja pakkusid meile Camille ja Simon.
Järgmisel päeval oli ilm Brüsselis kohutav - lõputu sadu. Ning minu kingad, mis juba Pariisis oma viimseid hingetõmbeid tegid, lirtsusid juba peale esimest 10 minutit Brüsselis. Seega otsustasime, et hooneid on Pariisis juba küllalt vahitud ning aega Brüsselis tuleks kasutada eelkõige atmosfääri nautimiseks. Päevakava kujunes välja super - umbes kell 14:00 lahkusime korterist ning läksime einestama hiina restorani. Peale seda külastasime Grand-Place'i, mis tõesti võis olla kõige ilusam väljak, kus ma kunagi viibinud olen. Edasi suundusime tänavale, kus oli palju restorane ning kõik uksehoidjad üritasid meid sisse meelitada - kuid ei. Sisse astusime hoopis baari, millel nimeks Delirium. Tegemist siis kohaga, mis kuulub Guinessi rekordiraamatusse baarina, mis serveerib kõige rohkem erinevaid õllesid (viimase loenduse kohaselt 2004 erinevat sorti õlut). Proovisin üht pudeliõlut Satan Red ning vaadiõlut, mis oli maja jõuluõlu. Mõlemad maitsesid suurepäraselt. Olen siin päris palju erinevaid belgia õllesid proovinud ning pole veel ühegagi eksinud ;).
Peale õllebaari käisime vaatamas "pissivat poissi", ostsime belgiale omast vahvlit ning vahetult enne Rotterdami rongi peale istumist käisime nautimas õhtust linnavaadet. SUPER!
Kuigi postitus sai põhiliselt Brüsselist, ei tähenda see seda, et Pariisi elamus kuidagi kehvem oleks olnud. Need kaks linna trippi olid väga erinevad, ning Pariisi reisi oleks parem kirjeldada piltide abil (märksõnadeks - palju turiste; vaateratas; metroo; arhitektuur, reisikaaslane :))
Tuesday, December 27, 2011
Holidays
Eile hommikul lugesime pühad lõppenuks ning lahkusime Almerest. Esmalt otsutasime minna Lelystadt'i vaatama projekti, mille kallal Daniele ja Oliver (tüübid, kes meid hostisid) töötavad. Nende projektiks on Batavia rekonstrueerimine. Infot Batavia kohta leiate siit http://en.wikipedia.org/wiki/Batavia_(ship) . Projekt on neil igatahes väga äge ning sobib neile suurepäraselt. Batavia on tegelikult üsna valmis, kuid tegevust selle juures leiab alati ning nüüd alustavad nad teise laevaga, mis oli ette nähtud sõdimiseks. Seega rohkem kahureid ja muid toredaid vidinaid. Batavia rekonstrueerimiseks kulus kokku 10 aastat, aastal 1628 kulus selleks umbes 6 kuud. Tehnikasajand!
Peale Batavia külastamist viisid meie teed Bogdani ja Robertoga lahku. Nad sõitsid tagasi Den Helderisse, et viia lõpule moviemarathon, mis eelmine kord suuresti maha sai magatud :D. Mina otsustasin enne Rotterdami naasmist teha väikse jalutuskäigu pühademeeleolus Amsterdamis, mis loomulikult oli kaunis kui vanakurat.
Olin juba lugemas oma kallihinnalisi eurosid, et osta rongipilet tagasi Rotterdami, kui minu juurde tuli tüüp, kes oli just leidnud 2 edasi-tagasi Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal piletit. Sell lihtsalt nägi, et tahan minna Rotterdami ning ta otsustas need piletid lihtsalt mulle kinkida. Loomulikult ei saanud ma keelduda 14 eurosest annetusest.
Jõudsin tagasi Rotterdami umbes kella 10 paiku õhtul ning otsustasin piletid täies mahus ära kasutada. Nimelt olin eelnevalt lugenud internetist, et juustupealinnas Goudas on võimas valgusshow town hall'i seintel. Mõeldud-tehtud.Gouda oli ilus tüüpiline Hollandi väikelinn. Ning valgusshow oli üsna eriline, kuna valgust ei projekteeritud mitte üksnes seintele, vaid ka hoone seest läbi akende välja.
Jõudnud taaskord tagasi Rotterdami, panin kasutamata jäänud tasuta saadud pileti piletiautomaadi ekraanile ja nägin kuidas üks sell selle sealt ka leidis ning seejärel rongile kiirustas :)
Peale Batavia külastamist viisid meie teed Bogdani ja Robertoga lahku. Nad sõitsid tagasi Den Helderisse, et viia lõpule moviemarathon, mis eelmine kord suuresti maha sai magatud :D. Mina otsustasin enne Rotterdami naasmist teha väikse jalutuskäigu pühademeeleolus Amsterdamis, mis loomulikult oli kaunis kui vanakurat.
Olin juba lugemas oma kallihinnalisi eurosid, et osta rongipilet tagasi Rotterdami, kui minu juurde tuli tüüp, kes oli just leidnud 2 edasi-tagasi Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal piletit. Sell lihtsalt nägi, et tahan minna Rotterdami ning ta otsustas need piletid lihtsalt mulle kinkida. Loomulikult ei saanud ma keelduda 14 eurosest annetusest.
Jõudsin tagasi Rotterdami umbes kella 10 paiku õhtul ning otsustasin piletid täies mahus ära kasutada. Nimelt olin eelnevalt lugenud internetist, et juustupealinnas Goudas on võimas valgusshow town hall'i seintel. Mõeldud-tehtud.Gouda oli ilus tüüpiline Hollandi väikelinn. Ning valgusshow oli üsna eriline, kuna valgust ei projekteeritud mitte üksnes seintele, vaid ka hoone seest läbi akende välja.
Jõudnud taaskord tagasi Rotterdami, panin kasutamata jäänud tasuta saadud pileti piletiautomaadi ekraanile ja nägin kuidas üks sell selle sealt ka leidis ning seejärel rongile kiirustas :)
Sunday, December 25, 2011
Xmas
Yesterday we left Den Helder. I wanted to print my trainticket in Den Helder, but nobody wanted to do that service to me. So we took off by the train and I had my ticket only in my computer, but it's not the valid way. I almost got a fine for that, but the conductor was in christmasmood or something and she allowed me to drive until Alkmaar, where we were heading.
Alkmaar was like a paradise, in first Hema, the first beautiful girl printed the ticket for me for free. I didn't have any big expectations with Alkmaar, but it was really beautiful. Almost perfect city for living - historical but not overcrowded, smiling people, big cheesemarket, canals and everything.
After 2 hours trip in Alkmaar we started to head to Almere, where a big chrismasparty was being held. We arrived in the dark and met a lot of new people, bought much stuff from Jumbo and now we are still here. We are cooking/eating constantly like always during the christmas or midsummersday.
Eile sattusid meie seltskonda kuidagi 2 modellimõõtu tüdrukut serbiast. Ma ei küsinud, mis ametit nad siin peavad aga mine sa tea :D.


Alkmaar was like a paradise, in first Hema, the first beautiful girl printed the ticket for me for free. I didn't have any big expectations with Alkmaar, but it was really beautiful. Almost perfect city for living - historical but not overcrowded, smiling people, big cheesemarket, canals and everything.
After 2 hours trip in Alkmaar we started to head to Almere, where a big chrismasparty was being held. We arrived in the dark and met a lot of new people, bought much stuff from Jumbo and now we are still here. We are cooking/eating constantly like always during the christmas or midsummersday.
Eile sattusid meie seltskonda kuidagi 2 modellimõõtu tüdrukut serbiast. Ma ei küsinud, mis ametit nad siin peavad aga mine sa tea :D.
Friday, December 23, 2011
Post in english
In this morning, a guy, who didn't know how to hold camera in his hand, made picture of us and after that he wanted money, but we skipped this part. Yes, in these days you don't see many people who think that with a display of camera you can make pictures. (Maybe I should had given money to this extraordinary guy?)
After that, we went to a supermarket of Den Helder, which is just next door and bought a lot of chips (i love these indonesia shrimp chips).
Main Event of daytime:
We went to island called Texel. At first we were like little Alices, who just fell into rabbit-hole - everything was so beautiful and we felt that we are the only lifeform of this island (exept sheeps and horses). In some point came also some other people, SEA and three unforgetable towns. In first of them we didn't do anything, in the second we bought postcards and almost beer and in the third town we pumped tires of non-Roberto's bike. Towns are like in fairytale in there- old and only full of beauty and joy.
Sea and the dunes are amazing, legendary, unforgetable. Sea is restless, everything is gray and emotios are high. It's windy and sand is filying. It's unbelieveable that life is sent us into that place and time (23.dec of 2011).
On the way back the fairytale vanishes and power of climate starts to try us out. Strong wind and a little rain takes the victory and last two kilometers we walk back with the bikes to the harbour. Totally exhaused and happy we arrive back to Den Helder, eat 2 packs of chips, drink 2 shots of nice Texel Liquer, 1 Hertog Jan and go to rest because The main event of night is going to be movie marathon until 8AM.
Tomorrow we plan to wake up at noon. Then we pack our stuff togheter, buy Texel Trappist (which i have to bring to Simon, when we meet in Paris), and go to Almere to have a christmasparty, what Oliver is organising. Maybe we step by from Alkmaar, because it's on the way.
Everything is perfect and I wish nice christmas to everybody who are reading it or not.
I bought a juicer today for one euro! And Bogdan made ma also a present! MOOI!
http://www.mediafire.com/?tcixggn238m
After that, we went to a supermarket of Den Helder, which is just next door and bought a lot of chips (i love these indonesia shrimp chips).
Main Event of daytime:
We went to island called Texel. At first we were like little Alices, who just fell into rabbit-hole - everything was so beautiful and we felt that we are the only lifeform of this island (exept sheeps and horses). In some point came also some other people, SEA and three unforgetable towns. In first of them we didn't do anything, in the second we bought postcards and almost beer and in the third town we pumped tires of non-Roberto's bike. Towns are like in fairytale in there- old and only full of beauty and joy.
Sea and the dunes are amazing, legendary, unforgetable. Sea is restless, everything is gray and emotios are high. It's windy and sand is filying. It's unbelieveable that life is sent us into that place and time (23.dec of 2011).
On the way back the fairytale vanishes and power of climate starts to try us out. Strong wind and a little rain takes the victory and last two kilometers we walk back with the bikes to the harbour. Totally exhaused and happy we arrive back to Den Helder, eat 2 packs of chips, drink 2 shots of nice Texel Liquer, 1 Hertog Jan and go to rest because The main event of night is going to be movie marathon until 8AM.
Tomorrow we plan to wake up at noon. Then we pack our stuff togheter, buy Texel Trappist (which i have to bring to Simon, when we meet in Paris), and go to Almere to have a christmasparty, what Oliver is organising. Maybe we step by from Alkmaar, because it's on the way.
Everything is perfect and I wish nice christmas to everybody who are reading it or not.
I bought a juicer today for one euro! And Bogdan made ma also a present! MOOI!
http://www.mediafire.com/?tcixggn238m
Subscribe to:
Posts (Atom)