Saturday, October 29, 2011

Mis?

Sai siis pikem paus peetud blogikirjutamisega. Probleem polnudki nii väga viitsimises, kuivõrd selles et kuramuse kiire on siin pidevalt. 21. Tuli mulle külla Heleriin, kes jäi nädalaks. 22 - 25 külastasid meid sõbrad Friesland'ist (Põhja-Hollandist). Tutvusime nendega On-Arrival koolitusel. Üks neist on rumeenlane, teine itaallane. Itaallane on paberitega kokk, kes küpsetas meile üheks õhtusöögiks 5 erinevat pitsat, teiseks õhtusöögiks 5 erinevat pastat. Maitseelamus oli lihtsalt kirjeldamatu ning retsept lihtne nagu vist kõigil itaalia kokkadel - keep it simple. Heleriinu, Bogdani ja Alfonsoga külastasime Rotterdami loomaaeda, mis paljude inimeste arvates on üks parimaid terves Euroopas. Tõesti - loomad paistsid seal õnnelikud. Ringi peale tegemiseks kulus umbes 5 tundi ning pilet oli krõbe - 18 euri allahindlus included. Eriti uhke osa oli ocenarium, mille kirjeldamiseks jääb sõnadest väheks.






Heleriinuga käisime söömas kapsalon'i' ( http://en.wikipedia.org/wiki/Kapsalon) . Mis siis lühidalt on üks totter kiirtoit, mis sisaldab pmst tervet päevanormi kaloreid. Mis leiutati Rotterdamis ühe juuksuri poolt ( kapsalon tähendab hollandi keeles juuksurisalong). Ning mis nüüdseks on maailmakuulus ning kapsaloni on praegu juba võimalik osta New Yorkis. Külastasime Heleriinuga seda originaalset kohta, kust kõik see buum alguse sai. Inimesed selles tüüpilises türklaste söögiputkas olid väga sõbralikud ja jutukad. Me vist meeldisime neile, kuna jookide eest meie käest raha ei küsitud. Ning jahm toit on oma hinda väärt, see on maitsev ning ega rohkem sel päeval enam väga süüa ei tahagi :D.









Simon üritas mulle teha kaunist soengut juukselõikamise masinaga. Kõik tundus juba sujuvat kuni ilmselgelt juhtus mingi äpardus ning ta keset pead pika tühja triibu sisse lõikas. Niisiis nüüdsest kannan taas ajateenija (kantpea) soengut. Kõik kiidavad siin, et pidavat umbe hästi sobima. 25. läksime Amsterdami kutsekooli EVS'i promoma. Meie organisatsiooni inimesed kahtlustasid alguses, et mingi võõras tüüp on nende kaubikusse pugenud, kuna ei tundnud mind mu uue soenguga ära :D. Ja muide Amsterdamis nägime päris uhket kerjust:

Saigi vist nüüd kõik suurest luust kirja. Jooksen ja torman siin ringi. Üsna kiire on justkui koguaeg, kuid see kõik on ülimalt nauditav. Tänud kõigile külalistele läbi astumise eest ning tänud kõigile Mafia mängu osalistele :). ( Kes sellest keelest aru saavad)
Olge mõnusad! :)

Friday, October 14, 2011

Reede

Lahkusime on arrival koolitusele Arnhemisse pühapäeval ja jõudsime tagasi eile. Vahepeal on liialt palju juhtunud ning ei oskagi siia miskit väga kirjutada. Koolitusel saime palju tarka infot ning tegime ka gruppides omi mini projekte. Meie projekti eesmärgiks oli tutvustada Arnhemi rolli Teises maailmasõjas. Selle tarvis külastasime muuseumit ning peale seda tegime seda tuvustava filmi. Teised panid proovile hollandlaste (vähest) tolerantsust, püüdsid saada nendega jutule (Baaris) ja midagi veel, mis hetkel meelde ei tule. Oma projekti jaoks sai meie grupp 60 euri, mida me kõike kahjuks ära ei suutnudki kulutada.


Umbes 15 inimesega sattusime mafia mängu lainele (teate küll seda rollimängu), millest sai läbiv teema selle 5 koolituspäeva jooksul. Loomulikult saime kõik palju uusi sõpru, tuttavaid ja kontakte. Viimasel õhtul käisime bufee restoranis proovimas igasuguseid erinevaid sööke, mida asiaadist kokk meile heal meelel küpsetas, sh konna, lammast, järvekarpe, krevette jne. Peale seda liikusime edasi baari pidusse, mis lõpus üsna rajuks kippus minema.

Kuu teine pool saab meie korteris üsna rahvarohke ehk huvitav tulema. 25. saabuvad esimesed sõbrad koolituselt ning palju teisi karvaseid ja sulelisi. Saab kindlasti väga tore aeg olema.



Wednesday, October 5, 2011

Jälle nädal möödas

Niisis jahm, nädal möödas ning sama seis on ka ilusate ilmadega - möödas. Ilmateade lubab jahedat ilma, eks paistab kas see ka paika peab. Igatahes nädal on pikk aeg ning selle jooksul jõuab palju. Näiteks läbisime teist korda Maastunnelit ( http://en.wikipedia.org/wiki/Maastunnel ). See on siis tunnel läbi Maas'i jõe, ning seda jalgrattaga läbides saab seal kätte tohutu hoo. Tunnelis kehtib jalgratastele kiirusepiirang 30 km/h.












Eelmise nädala teises pooles oli meil korteris palju külalisi (st kõigil peale minu käisid külalised). Prantslased olid esindatud ülekaalukalt. Nad olid hästi toredad ning käisime nendega kordavalt ka linna peal. Nad on kolmekesi ennast 7-12 kuuks mõnusalt kambakesi Hollandisse sebinud erinevate programmide kaudu ning elavad erinevates linnades. Niisiis, tekkis mitmeid uusi tutvusi, keda ka on võimalik külastada siinviibimise jooksul. Esimest korda elus vaatasin pool Star Warsi (teist osa), peale mida suikusin kahjuks unne. Film polnud siiski paha.

Eile külastasime linna üht suurimat kunstimuuseumit nimega Boijmans Van Beuningen. Tuntuimad esindatud nimed olid minu jaoks Dali, Monet, Picasso jt. Muuseumis oli ülistiilne/vargakindel garderoob (loodan, et süsteemist on võimalik aru saada): 


Peale maailikunsti oli muuseumil ka suur näitustesaal, ning hetkel oli seal miski kummaline kosmoseteemaline näitus, kuulsime et paar kuud tagasi oli seal näitus, mille raames kaeti 30 m2 põrandapinda pähklivõiga ning see oli osutunud suureks hitiks, ning see pähklivõi oli sinna jäänud kuudeks, kuna huvi oli olnud tohutu. Muidugi tekkisid väiksed probleemid lõhnaga, kuna pähklivõi ei seisa kuudeviiisi põrandal värskena, aga see selleks. Käimasoleva näituse raames oli võimalik näha erinevaid treeningvideosid kosmoseväljaõppeks ning loomulikult külastada lendavat taldrikut:



Aga see olekski ilmselt hetkel kõik. Lõppu lisan veel paar pilti hetkedest, mida saate kadestada.

Ja miskit Tanelile: