Elu käib siin üsna kiires tempos ning ei saa arugi kuhu see aeg kaob. Omast arust just tegin siia postituse, kuid täna avastasin, et rohkem kui nädal möödas juba. Alustan siis värskematest uudistest. Eile käisime Antwerpenis daydripil. Väääga ilus ning vana linn, kus inimesed paistavad tänavatel üsna õnnelikud ning keegi ei torma. Jäime tänaval pisut kauemaks kaarti uurima ning juba tuligi esimene naisterahvas uurima, et egas me juhuslikult abi ei vaja. Kõlab täiuslikult.
Central Station Antwerpenis on kõige uhkem, mida seni näinud olen, väga modernne, galantne ning samas on nad suutnud säilitada jaama ajaloolise ilme. Samas on seal väga lihtne orienteeruda nende paljude platvormide vahel.
Esimese asjana Antwerpenisse saabudes näed teemante. Palju teemante. Mitmed tänavad täis teemante, poe omanikeks põhiliselt juudid. Pildistada nad seal ei luba, saime sellest teada, kui esimene kuri vanahärra meid minema peletas vaateakende juurest.
Linna südames otsustasime minna kuhugi kaema linna panoraami. Selleks leidsime esimese pilvelõhkuja, sinna sisenedes saime aru, et tegemist on mingisuguse muuseumiga. Ilmselgelt ei olnud meil plaanis panoraamvaate eest maksta. Õnneks oli sel hetkel seal palju turiste ning meil õnnestus piletikassadest mööda hiilida. Võtsime töötajate lifti ning sõitmise kõrgeimale korrusele. Avanev vaade oli muljetavaldav. Kahjuks sai rõdule vaadet nautima minna vaid luksusrestoraniu klient olles. Niisiis, avasime suure maaniulatuva akna, mis asus restorani fuajees ning läksime rõdule vaadet nautima. Saime palju ilusaid pilte, vahele ei jäänud ning õünnestus ka puhtalt sealt jalga lasta :D. Liftiga alla sõites avastasime, et lifti uksele oli ette tõmmatud lint, mis ütles, et ainult töötajatele vms. Pugesime lindi alt läbi ning kadunud me olimegi :D.






Märkimata ei saa jätta suurt punaste laternate rajooni Antwerpenis. Kui Amsterdamis punaste lanternate rajoonis kõndides näed igasugu turiste, siis Antwerpenis näed ainult MEHI, kes on tulnud sinna vaid ühel põhjusel. Politsei patrullis rajoonis pidevalt ning süsteem tundus olevat väga tugevalt reguleeritud. Tüdrukuid oli seal ilmselt igale maitsele, mida maailmast leida võib :D.
Ülaloleval pildil pissimiskoht meestele, punaste laternate rajoonis.
Peale Antwerpeni käisime veel eelmine teisipäev Schiedamis, mis on siis väike linnake Rotterdami kõrval. Tegu siis armsa väikese linnakesega, mis oli juba eelmisel nädalal jõulukaunistus täis. Sinterklaas tuleb siin detsembri alguses (Hispaaniast). Tal on kaasas väikene neegrist abiline, mis on põhjustanud ka teatavat arutelu korduvalt siin ühiskonnas.
Eelmisel nädalal käisime ka linna vanimas kinos (ehitatud viiekümnendatel) vaatamas filmi, mis oli organiseeritud minu poolt kui cultural event of november. Tegemist oli siis väga korraliku kinoga - super heli ning väga mugavad istmed. Film polnud väga populaarne vist, sest kinos oli peale meie veel umbes 3 inimest - seega üsna privaatne seanss :D.
Reede õhtul olime kutsutud ühe organisatsiooni õhtusöögile, kus me aktiivselt kaasa lööme. Saime maitsta kolmekäigulist traditsioonilist hollandi õhtusööki. Ilmselgelt pakuti ka piiramatult tasuta hollandi parimat? õlut Hertog Jan ning pidu kiskus üsna rajuks kätte minema. Kell pool 5 hommikul, kui meie otsustasime koju minna, asutasid hollandlased sammud ööklubi poole!
Praeguseks siis kõik,
varsti jälle :).