Tuesday, November 29, 2011

Ghost ship.

Nädalavahetusel külastasid meid Simon'i sõbrantsid Constance ja Camille, kes olid väga toredad ja südamlikud tüdrukud. Pühapäeval pärastlõunal läksime kõik neljakesi poest šokolaadi ostma, kuid see rännak võttis hoopis ootamatu pöörde. Esiteks sattus Simon hai lõugade vahele, kust meil õnnestus ta siiski lõpuks päästa.

Peale sellist ootamatut sündmust otsustasime minna Maas'i kaldale Rotterdamile kohast kaunist päikeseloojangut kaema, kuid seegi plaan ei lõppenud seiklusteta. Kohe Erasmuse silla lähedal seisab juba pikka aega üks põlenud laev. Ma ei oska öelda kuidas see süttis, kuid selline robustne laevavrakk sobib siia südalinna justkui valatult. Usun, et selline asukoht ongi sellele vrakile taotluslikult valitud, kuna siinsed linnaplaneerijad on pehmelt öeldes (kunsti)hullud (heas mõttes!). Neil oleks tohutult ruumi, pistmaks see vrakk kuhugi sadama nukatagustesse, kuid EI.

Niisiis, pisut ronimist üle tara ja peale selle pisut ronimist veel ning pardal me olimegi. Laevas valitses üsna apokalüptiline meeleolu. Palju söestunud laudu, toole, seinu. Samas paistsid tulest puutumata jäänud magamistoad, mis oleksid suurepärased pelgupaigad kodututele. Baarileti taga siin-seal avamata kui söestunud veinipudeleid. Väga nauditav atmosfäär ning suurepärane vaade laeva ninast.
















Nädalavahetusel sõidame külla Bogdanile ja Alfonsole Leeuwarden'isse. Saame nuusutada tõelist farmielu. Ehk siis järgmisel nädalal võib-olla rohkem uudiseid.
Seniks tsau!

Saturday, November 19, 2011

Sinterklaas ja Amsterdam.

Hollandis on siis viimane nädal lahti läinud täielik Sinterklaas'i hullus. Kõik kohad on täis lapsi kes on riietatud kui  Zwarte Pieten. Zwarte Piet on siis jõuluvana neegrist abiline, kes tuleb Hispaaniast ja tal on neid palju. Tähtsaim päev on neil 5. detsember (Sinterklaas-avond), mil Sinterklaas toob  kinke ukse taha või poetab kuuse alla ning lauldakse/tantsitakse. 24. on neil üsna ebaoluline päev, kindlasti nad tähistavad seda, kuid mitte väga suurelt. 


Kuna ostsime soodukaga posu rongipileteid, siis käisime eelmine pühapäev Amsterdamis, võtsime rattad ka kaasa, et oleks mugavam linnas ringi liikuda. Rataste kaasa võtmise eest  peab tegelikult vist mingit lisa maksma, kuid keegi seda tegelikult kontrollida ei suuda, kelle rattad need parasjagu seal rongis on. Niisiis rataste eest me ilmselt lisa maksma ei hakka kunagi :D. See selleks, jõudnud Amsterdami, avastasime, et tänavad on totaalselt pungil inimestest. Oh üllatust - Sinterklaas saabus sel päeval Amsterdami. Ürituse alla oli pandud väga palju raha, Dam square'il toimus suur paraad, kus osales palju Zwarte Pieten'eid ning hetkeks suutsime ka tuvastada Sinterklaasi hobuse seljas ratsutamas. Zwarte Pieten'eid oli igasuguseid, isegi Elvis-Zwarte Piet'i nägime. 
Igatahes rahvast oli linnas tõesti nii palju (väikseid üritusi toimus kõikjal), et ratastega liiklemine osutus võimatuks ning suurema osa ajast tuli ikkagi jalgsi vantsida. Jäime linna üsna hiliste õhtutundideni ning saime nautida tulukestega kaunistatud armsaid Amsterdami sildu ning tänavaid. Lummavalt kaunis!


Muidu, ilm kisub talvisemaks. Kolmapäeval oli esimene öökülm, kuid ilm on siiski väga ilus. Vihma pole nädalaid näinud. Üldse on meil vedanud seni (ptui ptui ptui), kui muidu on Holland tuntud kui väga vihmane riik, siis meie siin oldud aja jooksul on vihma olnud vääääga harva. 
Oki- doki, järgmise korrani!




Wednesday, November 9, 2011

Palju seiklusi, vähe aega.

Elu käib siin üsna kiires tempos ning ei saa arugi kuhu see aeg kaob. Omast arust just tegin siia postituse, kuid täna avastasin, et rohkem kui nädal möödas juba. Alustan siis värskematest uudistest. Eile käisime Antwerpenis daydripil. Väääga ilus ning vana linn, kus inimesed paistavad tänavatel üsna õnnelikud ning keegi ei torma. Jäime tänaval pisut kauemaks kaarti uurima ning juba tuligi esimene naisterahvas uurima, et egas me juhuslikult abi ei vaja. Kõlab täiuslikult.
Central Station Antwerpenis on kõige uhkem, mida seni näinud olen, väga modernne, galantne ning samas on nad suutnud säilitada jaama ajaloolise ilme. Samas on seal väga lihtne orienteeruda nende paljude platvormide vahel.
Esimese asjana Antwerpenisse saabudes näed teemante. Palju teemante. Mitmed tänavad täis teemante, poe omanikeks põhiliselt juudid. Pildistada nad seal ei luba, saime sellest teada, kui esimene kuri vanahärra meid minema peletas vaateakende juurest.

Linna südames otsustasime minna kuhugi kaema linna panoraami. Selleks leidsime esimese pilvelõhkuja, sinna sisenedes saime aru, et tegemist on mingisuguse muuseumiga. Ilmselgelt ei olnud meil plaanis panoraamvaate eest maksta. Õnneks oli sel hetkel seal palju turiste ning meil õnnestus piletikassadest mööda hiilida. Võtsime töötajate lifti ning sõitmise kõrgeimale korrusele. Avanev vaade oli muljetavaldav. Kahjuks sai rõdule vaadet nautima minna vaid luksusrestoraniu klient olles. Niisiis, avasime suure maaniulatuva akna, mis asus restorani fuajees ning läksime rõdule vaadet nautima. Saime palju ilusaid pilte, vahele ei jäänud ning õünnestus ka puhtalt sealt jalga lasta :D. Liftiga alla sõites avastasime, et lifti uksele oli ette tõmmatud lint, mis ütles, et ainult töötajatele vms. Pugesime lindi alt läbi ning kadunud me olimegi :D.














Märkimata ei saa jätta suurt punaste laternate rajooni Antwerpenis. Kui Amsterdamis punaste lanternate rajoonis kõndides näed igasugu turiste, siis Antwerpenis näed ainult MEHI, kes on tulnud sinna vaid ühel põhjusel. Politsei patrullis rajoonis pidevalt ning süsteem tundus olevat väga tugevalt reguleeritud. Tüdrukuid oli seal ilmselt igale maitsele, mida maailmast leida võib :D.


Ülaloleval pildil pissimiskoht meestele, punaste laternate rajoonis.

Peale Antwerpeni käisime veel eelmine teisipäev Schiedamis, mis on siis väike linnake Rotterdami kõrval. Tegu siis armsa väikese linnakesega, mis oli juba eelmisel nädalal jõulukaunistus täis. Sinterklaas tuleb siin detsembri alguses (Hispaaniast). Tal on kaasas väikene neegrist abiline, mis on põhjustanud ka teatavat arutelu korduvalt siin ühiskonnas.









Eelmisel nädalal käisime ka linna vanimas kinos (ehitatud viiekümnendatel) vaatamas filmi, mis oli organiseeritud minu poolt kui cultural event of november. Tegemist oli siis väga korraliku kinoga - super heli ning väga mugavad istmed. Film polnud väga populaarne vist, sest kinos oli peale meie veel umbes 3 inimest - seega üsna privaatne seanss :D.
Reede õhtul olime kutsutud ühe organisatsiooni õhtusöögile, kus me aktiivselt kaasa lööme. Saime maitsta kolmekäigulist traditsioonilist hollandi õhtusööki. Ilmselgelt pakuti ka piiramatult tasuta hollandi parimat? õlut Hertog Jan ning pidu kiskus üsna rajuks kätte minema. Kell pool 5 hommikul, kui meie otsustasime koju minna, asutasid hollandlased sammud ööklubi poole!

Praeguseks siis kõik,
varsti jälle :).