Wednesday, September 28, 2011

palju seiklusi

Vahepeal on juhtunud päris palju seiklusi, kõigest ei jõua eales kirjutada, kuid püüan kiirelt siia miskit visata.
 Niisiis suvi jätkub siin veel endiselt viimane nädal oleme käinud lühikeste riietega, taevas on helesinine ning sooja kuni 25 kraadi. Samas vaimus pidi minema vähemalt nädala lõpuni.

Laupäeval toimus Oranjeboomstraat'il grillfestival, mille korraldamisele samuti kaasa aitasin. Eesmärgiks oli panna sealsed inimesed omavahel rohkem suhtlema. Ma ei oska öelda, kui hästi see eesmärk täidetud sai, kindlalt tean vaid seda, et mu kõht oli peale seda umbes kaheks päevaks täidetud :D.

Valikus oli kõiksugu liha: kana, vorste, karbonaadi, kotlette jnejne + limpsid, mahlad ja muud joogid. Siinkohal pean mainima, et türklaste poest ostetud coca-cola maitses üsna imelikult.

 Kuna sel tänaval elab palju moslemeid, oli neile eraldi grill ning eraldi liha, mida kutsuti HALAL - st, et see ei sisalda sealiha ning loomad on tapetud "õigel" moel. Grillimisel kohtasin üht Horvaatiast pärit tüüpi, kellega rääkisime pikalt nii maast kui ka ilmast ning sinna kõrvale ka loomulikult killuke klassikat.


















Peale "väikest"  grilli liikusime edasi rokifestivalile, kus peaesinejaks siis Korpiklaani. Bändile kohaselt, täitsid nad ilmselgelt kõik ootused. Muuseas festival oli tasuta, mida siin naljalt juba ei näe.


Pühapäev ei möödunud ka just puhates. Võtsime ette reisi Den Haagi rongi ja jalgratastega kombineerituna. Suutsime läbi käia linnasüdames asuvad vaatamisväärsused, kuid kaugemad vaatamisväärsused jäid seekord nägemata, kuid pole hullu, sest peame nii või naa uuesti Den Haagi minema, et sealseid vabatahtlikke külastada. Siiski sõitsime ka natuke ratastega linna südamest välja mere äärde, mis tegelikult oligi meie reisi eesmärk sel päeval - näha merd.

Friday, September 23, 2011

nämm

Ma armastan seda riiki, sest poest saab snäkki praktiliselt ilma eest  - suur pakk pähkleid 29 senti!
Sai siis taaskord seikluste peal käidud, seekord Kinderdijk'is, mis on siis Hollandi üks kuulsamaid tuuleveskite parke.ning üldse mitte kaugel Rotterdamist













Kohalejõudmiseks pidime võtma ette väikse laevareisi (Ridderkirkist). Kaldad polnud küll üksteisest üldse mitte kaugel, kuid hollandlased olid siinkohal otsustanud, et vot siia me sildasid ei ehita ning igavesest ajast igavesti sõidab siin laev. Mis seal ikka, kui laev siis laev! Ning see väike kiiks andis sellele paigale päris mõnusa omapärase fiilingu. Veskeid oli pääris palju ning raha sinna oli investeeritud veel rohkem. Aa kohalikku suveiiripoodi sisse astudes tõmbas meie tähelepanu poe omaniku kenake rahakollektsioon. Oli veidi äratundmisrõõmu.














Muidu läks reis korda, ainult jalgratas hakkas investeeringuid nõudma. Kell lakkas töötamast , esituli kukkus küljest, kuid mis kõige hullem, kuskil kiuksub mingi kuiv laager, mis hakkab peagi töökoja järgi lõhnama. Nii, et järgmise kuu eelarve juba väheneb.

Oki doki praegu!

Monday, September 19, 2011

Siin pool sood

Pole mahti saanud siia jupp aega kirjutada, üsna kiires tempos käib see elu siin. Mis seal salata, entusiasmi pole ka piisavalt olnud. Vahepeal oleme teinud hulga tööd, millest ma ka kunagi ehk kirjutan :D. Eile võtsin ette reisi Rotterdami suurimasse parki, mis oli tõesti Suur.













Sinna võiks kaduda tundideks ja eksida nendel tohututel jalgrattateede rägastikel, õnneks mul oli gps kaasas, ning eksimine jäi seekord ära. Leidsin päris häid vaateid seal ning usun, et see on üks koht kuhu ma oma rohkeid külalisi Eestist ka kindlasti viin.













Aa ja kui keegi tunneb kodanik E. Akinci't siis öelge talle, et ta oma tuttuuele nutitelefonile järgi tuleks, mis eksikombel meie aadressile saadeti või vastase korral muutub see telefon umbes 5 kuu pärast söögiks/joogiks :D.
Üldiselt naudime siin viimaseid suveilmasid, mida pidi veel õnneks jätkuma ka eelolevaks nädalavahetuseks, nii et kadestage seal sombuses Eestis muhahahahaaaa.
Ja päriselt, kes külla tahab tulla, andke sellest varakult teada, sest selle planeerimine võtab natuke aega ;)

Ok, hüva leili !!

Tuesday, September 13, 2011

Daytripid..

Oleme vahepeal teinud 2 rattaretke, Delfti ning Dordrechti. Mõlemad on Rotterdamist umbes 20 km kaugusel. Mõlemal korral on olnud soe, kuiv, kuid tuuline ilm. Delfit oli justkui armas väike (u 100 000 elanikku) linnake, kuhu tundus olevat koodunud kõige rikkamad inimesed Hollandis + tudengid (seal asub tehnikaülikool). Delftis oli väga palju kanaleid nagu Amsterdamis, muidu pndalalt tartusuurune linn. Juhtumisi oli Delftis avatud uste päev, ning saime tasuta külastada erinevaid muuseume + botaanikaaeda. Päris hea. Minnes läksime mööda rattateed, mis oli kohe trassi kõrval, kuid tulles sattusime kogemata keset rohelust asuvale rattateele. Kontrast oli meeletu.


Dordrecht on nii rahvaarvult kui ka pindalalt Delftist pisut suurem. Alguses arvasime, et Dordrechti on mingi 10 km, kuid sõidu käigus ilmnes, et sinna on poole rohkem, ning kui kohale jõudsime, oli juba üsna õhtupoolik, niisiis ei jäänud meil suurt muud üle kui juua seal väikene õlu, jalutada linnas, ning tagasi teele asuda. 20km on veits palju maad õllejoomiseks, kuid pole hullu, kus siis veel, kui mitte Hollandis.


Ilm on hetkel ikka veel üsna soe ning sademeid pole viimastel päevadel eriti esinenud, seega üsna ok. Ilm on igatahes parem kui hetkel Eestis - mõnus. Täna saime teada, et oktoobri esimesel poolel toimub meil On arrival koolitus, mis kestab 5 päeva :D. Sinna tulevad kokku kõik selle piirkonna vabatahtlikud, niisiis saavad need olema ilmselt üsna tegusad ning põnevad 5 päeva.

Friday, September 9, 2011

Minu esimene postitus.

Ok, mõtlesin, et kirjutan veits linnast üldiselt ja tänasest õhtust.
Mulle meeldib Rotterdami arhitektuur ning tema modernsus ning see, kui palju kunsti on peidetud selle modernsuse sisse, mida esialgu kiire päeva jooksul tähele ei panegi.


Elame piirkonnas, mida kutsutakse Fejenoord'iks. Üldiselt elavad siin türklased ja muidu kahtlased. Päeval tänavapildis eriti nad silma ei paista. See on linnaosa, mida me oma väikse panustamisega aidata püüame, et city selle alla saaks neelata. Teiselpool jõge on centrum. Raske on hinnata kus on täpselt see linna keskus, kuna siin on erinevates piirkondades suured shoppingu ja möllu änavad, et konkreetset kesklinna nagu Tallinnas  või Tartus, on siin raske nimetada.
Niisiis kuulsime, et sel nädalavahetusel on siin ühel tänaval selle TÄNAVA igaastane FESTIVAL. Ilmselgelt tuleb sellest festivalist ka osa võtta. Väntasime kohale ja avastasime enda eest igavese uhke peo. See paari- kolmekümne meetri laiune tänav oli inimestest pungil. Esmalt astusime sisse mingisse suvalisse majja kust paistist palju valgust. Avastasime ees päris põneva kunstinäituse
Sealt väljudes, naeratus näol, oli seal hoone eest vahepeal totaalseks peoks läinud, dj mängis ning rahvas möllas. Vahele mainin, et siin ei ole veel suvi lõppend, ning oli väga soe, kuiv ning mõnus õhtu- lühikese varruka ilm. Järgmisse hoonesse sisenemine oli juba üsna keeruline, kuna rahvast oli kõik kohad tuugalt täis. Kuidagi õnnestus sisse end pressida, ning lõpetasime lava ees kus mängis mingi impro jazz-rock bänd, kes mõjus  suurepäraselt ning jättis kustumatu mulje. Väljuda oli sealt hoonest veel raskem, kui sinna sisenda.

Peale seda sagimist otsustasime, rattad võtta ja tagasi kodu poole veerema hakata. Teepeal suutsin fikseerida paar põnevat objekti, mida tahaskin peagi pildistama minna.
Igatahes - oli vääga põnev õhtu ning ootan juba homset festivalikülastust!



Tuesday, September 6, 2011

The Matrix has me!

Ok, mõistsin, et on võimatu hakata kirja panema kõiki seiklusi, mis siin juhtub ning uusi asju, mida voolab justkui ojadena peale. Niisiis lühidalt... üleeile käisime öises Rotterdamis jalutamas, nautisime õhtut ning ilusat ilma, eile sõitsime ratastega läbi kõik kohad, kus meil mingi activity toimuma hakkab. Õhtul vaatasime filmi Wristcutters: A Love Story (siinkohal soovitus kõigile, kes pole veel näinud). Õhtu poole sõidame Utrechti mingile EVS'i promoüritusele, leidsin, et see on hea võimalus tasuta Utrechti saada, seega lähen samuti ning vastan seal mõnele küsimusele. Kui ma ei taha vastatata saan alati keelebarjääri teeselda :D.

Ja nüüd TÄHELEPANU kõik õpilased, üliõpilased ja muidu vaesed ja riigi poolt hüljatud. Alustan kampaaniat "Söök 3 Euri eest".

Kui keegi teab retsepte mille saab kokku panna 3 euri ulatuses, andke mulle teada. Parimad soovitused valitakse välja, proovitakse siin laboris järgi ning saavad auväärse koha siin blogis.

 Tänase päeva soovitus seega: ÜLIÕPILASE RAHVUSROOG (autor A.Malvik)
Osta 2 Euri eest kartuleid, 1 euri eest 500g vorst. Prae kõik see kraam ära, lisa sibulat olemasolul. Lõpptulemus: midagi sellist:

Sunday, September 4, 2011

TERRRRVIST!

Eks paistab kui kauaks mu entusiasmi blogi jaoks jätkub, kuid teen siis algust sellega.
Ilm siin on super, kui jõudsime reede,l öeldi meile, et see on esimene selle suve ilus ilm ning järgnevad paar päeva tulevad sama mõnusamad (veel mõnusamad). Neil oli siin olnud pehmelt öeldes sitt suvi, viimati oli nii vihmane suvi olnud siin 1906. Nii, et võib öelda, et meil vedas - saime ratastel tutvuda linnaga temperatuuril +25 ning selge taevaga. 
Reede õhtu kulus sisse elamiseks, puhkamiseks ning peoks :D. Avastasime, et eelmised vabatahtlikud olid meile külmkapi õlut täis ostnud ning asusime seda ka hävitama. Oli mõnus õhtu ning saime üksteisega kenasti tuttavaks. Jagan korterit prantslase, sakslase ning austerlasega. Loosi tahtel sain kõige väiksema toa, kuhu kahjuks mul kedagi majutada ei õnnestu, kuid õnneks on meil elutoas diivan kuhu saan ma oma rohkeid külalisi paigutama hakata :D.

Laupäeval võtsime aktiivselt osa sadamapäevadest - tohutult palju väga suuri laevu ning sadu tuhandeid inimesi. Õhtu päädis kontserdiga laevalt, mis sõitis jõel ning loomulikult ilutulestikuga, mida oli kogunenud vaatama tohutult inimesi. Ilutulestik kestis umbes 20 minutit, peale mida andsid kõik laevad ning autod Erasmuse sillal signaali, inimesed röökisid ning aplodeerisid. Oli päris võimas vaatepilt.

Hetkel siis lõpetan
tsau pljäu