Friday, February 10, 2012

19 päeva

Minu teenistuse lõpuni on jäänud täpselt 19 päeva. Selle aja jooksul naudin ma ausa tööga teenitud vabu päevi. Ühesõnaga on mul hetkel puhkus, mis suht-koht kestab veebruari lõpuni. Veebruari plaanideks on:
1) Viia lõpule personal project, milleks on videoklipi valmistamine elust-olust vabatahtlikuna Rotterdamis . Hetkel tundub, et klipp saab valmis ning isegi paremana, kui me lootsime

2) Külastada Kopenhaagenit vahemikus 17-21 veebruar, milleks on meil juba lennupiletid jupp aega tagasi soodsalt ära ostetud.

3)Osaleda koolitusel Midterm evaluation Den Haagis (22-24 feb) ning kohtuda seal korraga peaaegu kõikide sõpradega, kellega koos me seda rännakut siin alustasime.

4) Jätkata vinüülide kollektsioneerimist, mis pole seni hetkekski unarusse jäänud.

5) Lennata Tartusse 29. veebruaril.

Ühesõnaga aega on jäänud väga vähe, kuid teha väga palju, viimased päevad oleme aktiivselt töötanud videoklipi kallal ning samuti vastama mingile mahukale küsimustikule, et saada endale Youth-pass. Mis olemuselt on siis mingisugune sertifikaat, mis tõendab, erinevaid tegevusi ning oskusi, mida me õppimisme selle 6 kuu jooksul.
Eks siis kirjutan siia, kuidas meil Kopenhaagenis läheb järgmine nädal.
Tsau!

Tuesday, January 31, 2012

Filmifestival

International Film Festival Rotterdam on meile toonud palju külalisi. Reedel sa saabusid Bogdan ja Alfonso, kellega loomulikult traditsioonilised pastad ja muud itaalia toidud said valmistatud. Ära sai külastatud ka fotomuuseum. Reedel sadas sisse mingi korralik sakslaste gäng, nüüd pikaks ajaks igasugustest sakslastest ja saksa keelest villand vist.

Hetkel on meie juures visiidil maestro Roberto ja filmifestivali esivabatahtlik Nora. Viimased paar päeva ongi festivali lainel elu käinud. Filmid pole just väga odavad, seega oleme mõlemal päeval ühte käinud vaatamas. Viimase minuti piletid on -50% hinnast, nende peale saab siin mängitud. 5.50ga saab pileti kätte ja siis jooksuga õige kino suunas minema, neid on seal piirkonnas 4-5 + kaugemal asuvad. Ikka tükk tegemist on, et see õige koht üles leida.

Eile vaatasime jaapaani päritolu  filmi Kotoko ja täna prantsuse filmi Nana . Peale Nana't vastas filmi režissöör publiku küsimustele, mis oli päris põnev jälgida ning mis andis ka palju vastuseid filmi sisu kohta. Festivalil on näitamisel palju täiesti tundmatuid filme ning filme, mis pole veel ametlikult välja tulnud. Igatahes mõnus atmosfäär valitseb linnas, eriti hubastel festivalialadel. Üritus kestab 5. veebruarini, usun et selle aja jooksul jõuab veel mitmeid filme kaemas käia.

Aa muideks, väike lumekirme tuli korraks maha ja isegi 0 või -1 kraadine siber valitseb väljas. Krrr külmast juba praegu villand, mis siis veel märtsis saama hakkab :D.



Monday, January 23, 2012

+10 ⁰C

Naudime siin endiselt kõrgeid plusstemperatuure, samal ajal kui kallil Eestimaal on temperatuur täpselt 20 kraadi madalamal. Töötame Simoniga usinalt oma projekti kallal, mille tulemuseks peaks saama EVS'i promoklipp omanäolises võtmes.
 Alates 25. jaanuarist saab hoo sisse tuntud Rotterdami filmifestival. Meile toob see suur sündmus hulga külalisi, kes tuleb festivalile tööle, kes festivali nautima, kes tuleb nautima atmosfääri meie korteris :). Igatahes külalisi peaks tulema nii hulga, et osa neist peab leppima asemega põrandal. Samal ajal peaks rohke külaliste arv tunduvalt kahandama praegugi madalaid toiduarveid. Filmi hind festivalil on kaugelt üle 10 euro ning ilma ette bronnimata pole lootustki filme näha. Sisimas loodan, et Nora suudab meid kuidagi vaikselt ja salaja (loe: tasuta) mõnele seansile ikkagi sisse nihverdada. Eks näis.

Möödunud nädalal vabal ajal kondasin endiselt mööda vinüülipoode, kohtusin prantslastega Amsterdamis, mis oli väga mõnus ja meeldejääv* päev ning kolmapäeva õhtul käisime külas Tessil, kus tegime hästi palju ekstramaitsvaid pizzasid. Ta oli laua peale ostnud palju erinevaid toiduaineid pitsade jaoks ja igaüks sai endale teha täpselt nii palju selliseid pitsasid nagu ise tahtis. Tess on Austraalia tüdruk, kes teeb magistrit Leideni Ülikoolis antropoloogia erialal. Hetkel teeb ta uurimustööd EVS'i kohta ja selle raames jälitab ta igaüht meist nädal aega enamasti tööajal, kuid vahest satume ka vaba aega temaga veetma :D. Austraallasele kohaselt on ta kõigiga ülisõbralik, tore ja heasüdamlik.

Eile käisime meie organisatsiooni inimestega üsna pikal rattatuuril fejenoordis, meile tutvustati palju erinevaid ja erilisi hooneid. Käisime teed joomas ka Rotterdami-nimelise laeva sees, mis nüüdisajal on hotell kuid vanasti vedas inimesi New York'i, kes soovisid/pidid emigreeruma. Laeva hotelliks muutmine pidi esialgu minema maksma 5 miljonit euri, kuid tehti väike valearvestus ning lõplikuks hinnaks kujunes 220 miljonit :D. Ikka juhtub.

Muidu läheb hästi ja 29. veebruaril lendan juba tagasi Tartusse.


Sunday, January 8, 2012

Den Helder, Texel, Alkmaar, Almere, Lelystadt, Amsterdam, Gouda, Rotterdam, Paris, Brussels, Amsterdam

Selleks korraks siis kiire jõuluaeg läbi. Vahemikus 22 dets- 7 jaanuar jõudsin külastada pealkirjas mainitud paikasid (loodan, et miskit ei ununenud).
 Pariisi külastasime Heleriinuga kahekesi, mis oli kindlasti väga meeldejääv trip. Igale Pariisis seiklejale kohaselt, olid jalad peale kaht päeva linnas ning metrootunnelites vantsimist totaalselt läbi. Kuigi meil olid tagasi piletid otse Pariisist Rotterdami, otsustasime öö veeta Brüsselis, kus öömaja pakkusid meile Camille ja Simon.
Järgmisel päeval oli ilm Brüsselis kohutav - lõputu sadu. Ning minu kingad, mis juba Pariisis oma viimseid hingetõmbeid tegid, lirtsusid juba peale esimest 10 minutit Brüsselis. Seega otsustasime, et hooneid on Pariisis juba küllalt vahitud ning aega Brüsselis tuleks kasutada eelkõige atmosfääri nautimiseks. Päevakava kujunes välja super - umbes kell 14:00 lahkusime korterist ning läksime einestama hiina restorani. Peale seda külastasime Grand-Place'i, mis tõesti võis olla kõige ilusam väljak, kus ma kunagi viibinud olen. Edasi suundusime tänavale, kus oli palju restorane ning kõik uksehoidjad üritasid meid sisse meelitada - kuid ei. Sisse astusime hoopis baari, millel nimeks Delirium. Tegemist siis kohaga, mis kuulub Guinessi rekordiraamatusse baarina, mis serveerib kõige rohkem erinevaid õllesid (viimase loenduse kohaselt 2004 erinevat sorti õlut). Proovisin üht pudeliõlut Satan Red ning vaadiõlut, mis oli maja jõuluõlu. Mõlemad maitsesid suurepäraselt. Olen siin päris palju erinevaid belgia õllesid proovinud ning pole veel ühegagi eksinud ;).
Peale õllebaari käisime vaatamas "pissivat poissi", ostsime belgiale omast vahvlit ning vahetult enne Rotterdami rongi peale istumist käisime nautimas õhtust linnavaadet. SUPER!

Kuigi postitus sai põhiliselt Brüsselist, ei tähenda see seda, et Pariisi elamus kuidagi kehvem oleks olnud. Need kaks linna trippi olid väga erinevad, ning Pariisi reisi oleks parem kirjeldada piltide abil (märksõnadeks - palju turiste; vaateratas; metroo; arhitektuur, reisikaaslane :))