Tuesday, December 27, 2011

Holidays

Eile hommikul lugesime pühad lõppenuks ning lahkusime Almerest. Esmalt otsutasime minna Lelystadt'i vaatama projekti, mille kallal Daniele ja Oliver (tüübid, kes meid hostisid) töötavad. Nende projektiks on Batavia rekonstrueerimine. Infot Batavia kohta leiate siit http://en.wikipedia.org/wiki/Batavia_(ship) . Projekt on neil igatahes väga äge ning sobib neile suurepäraselt. Batavia on tegelikult üsna valmis, kuid tegevust selle juures leiab alati ning nüüd alustavad nad teise laevaga, mis oli ette nähtud sõdimiseks. Seega rohkem kahureid ja muid toredaid vidinaid. Batavia rekonstrueerimiseks kulus kokku 10 aastat, aastal 1628 kulus selleks umbes 6 kuud. Tehnikasajand!
Peale Batavia külastamist viisid meie teed Bogdani ja Robertoga lahku. Nad sõitsid tagasi Den Helderisse, et viia lõpule moviemarathon, mis eelmine kord suuresti maha sai magatud :D. Mina otsustasin enne Rotterdami naasmist teha väikse jalutuskäigu pühademeeleolus Amsterdamis, mis loomulikult oli kaunis kui vanakurat.
Olin juba lugemas oma kallihinnalisi eurosid, et osta rongipilet tagasi Rotterdami, kui minu juurde tuli tüüp, kes oli just leidnud 2 edasi-tagasi Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal piletit. Sell lihtsalt nägi, et tahan minna Rotterdami ning ta otsustas need piletid lihtsalt mulle kinkida. Loomulikult ei saanud ma keelduda 14 eurosest annetusest.
Jõudsin tagasi Rotterdami umbes kella 10 paiku õhtul ning otsustasin piletid täies mahus ära kasutada. Nimelt olin eelnevalt lugenud internetist, et juustupealinnas Goudas on võimas valgusshow town hall'i seintel. Mõeldud-tehtud.Gouda oli ilus tüüpiline Hollandi väikelinn. Ning valgusshow oli üsna eriline, kuna valgust ei projekteeritud mitte üksnes seintele, vaid ka hoone seest läbi akende välja.
Jõudnud taaskord tagasi Rotterdami, panin kasutamata jäänud tasuta saadud pileti piletiautomaadi ekraanile ja nägin kuidas üks sell selle sealt ka leidis ning seejärel rongile kiirustas :)



2 comments: