Selleks korraks siis kiire jõuluaeg läbi. Vahemikus 22 dets- 7 jaanuar jõudsin külastada pealkirjas mainitud paikasid (loodan, et miskit ei ununenud).
Pariisi külastasime Heleriinuga kahekesi, mis oli kindlasti väga meeldejääv trip. Igale Pariisis seiklejale kohaselt, olid jalad peale kaht päeva linnas ning metrootunnelites vantsimist totaalselt läbi. Kuigi meil olid tagasi piletid otse Pariisist Rotterdami, otsustasime öö veeta Brüsselis, kus öömaja pakkusid meile Camille ja Simon.
Järgmisel päeval oli ilm Brüsselis kohutav - lõputu sadu. Ning minu kingad, mis juba Pariisis oma viimseid hingetõmbeid tegid, lirtsusid juba peale esimest 10 minutit Brüsselis. Seega otsustasime, et hooneid on Pariisis juba küllalt vahitud ning aega Brüsselis tuleks kasutada eelkõige atmosfääri nautimiseks. Päevakava kujunes välja super - umbes kell 14:00 lahkusime korterist ning läksime einestama hiina restorani. Peale seda külastasime Grand-Place'i, mis tõesti võis olla kõige ilusam väljak, kus ma kunagi viibinud olen. Edasi suundusime tänavale, kus oli palju restorane ning kõik uksehoidjad üritasid meid sisse meelitada - kuid ei. Sisse astusime hoopis baari, millel nimeks Delirium. Tegemist siis kohaga, mis kuulub Guinessi rekordiraamatusse baarina, mis serveerib kõige rohkem erinevaid õllesid (viimase loenduse kohaselt 2004 erinevat sorti õlut). Proovisin üht pudeliõlut Satan Red ning vaadiõlut, mis oli maja jõuluõlu. Mõlemad maitsesid suurepäraselt. Olen siin päris palju erinevaid belgia õllesid proovinud ning pole veel ühegagi eksinud ;).
Peale õllebaari käisime vaatamas "pissivat poissi", ostsime belgiale omast vahvlit ning vahetult enne Rotterdami rongi peale istumist käisime nautimas õhtust linnavaadet. SUPER!
Kuigi postitus sai põhiliselt Brüsselist, ei tähenda see seda, et Pariisi elamus kuidagi kehvem oleks olnud. Need kaks linna trippi olid väga erinevad, ning Pariisi reisi oleks parem kirjeldada piltide abil (märksõnadeks - palju turiste; vaateratas; metroo; arhitektuur, reisikaaslane :))
No comments:
Post a Comment