Saturday, October 29, 2011

Mis?

Sai siis pikem paus peetud blogikirjutamisega. Probleem polnudki nii väga viitsimises, kuivõrd selles et kuramuse kiire on siin pidevalt. 21. Tuli mulle külla Heleriin, kes jäi nädalaks. 22 - 25 külastasid meid sõbrad Friesland'ist (Põhja-Hollandist). Tutvusime nendega On-Arrival koolitusel. Üks neist on rumeenlane, teine itaallane. Itaallane on paberitega kokk, kes küpsetas meile üheks õhtusöögiks 5 erinevat pitsat, teiseks õhtusöögiks 5 erinevat pastat. Maitseelamus oli lihtsalt kirjeldamatu ning retsept lihtne nagu vist kõigil itaalia kokkadel - keep it simple. Heleriinu, Bogdani ja Alfonsoga külastasime Rotterdami loomaaeda, mis paljude inimeste arvates on üks parimaid terves Euroopas. Tõesti - loomad paistsid seal õnnelikud. Ringi peale tegemiseks kulus umbes 5 tundi ning pilet oli krõbe - 18 euri allahindlus included. Eriti uhke osa oli ocenarium, mille kirjeldamiseks jääb sõnadest väheks.






Heleriinuga käisime söömas kapsalon'i' ( http://en.wikipedia.org/wiki/Kapsalon) . Mis siis lühidalt on üks totter kiirtoit, mis sisaldab pmst tervet päevanormi kaloreid. Mis leiutati Rotterdamis ühe juuksuri poolt ( kapsalon tähendab hollandi keeles juuksurisalong). Ning mis nüüdseks on maailmakuulus ning kapsaloni on praegu juba võimalik osta New Yorkis. Külastasime Heleriinuga seda originaalset kohta, kust kõik see buum alguse sai. Inimesed selles tüüpilises türklaste söögiputkas olid väga sõbralikud ja jutukad. Me vist meeldisime neile, kuna jookide eest meie käest raha ei küsitud. Ning jahm toit on oma hinda väärt, see on maitsev ning ega rohkem sel päeval enam väga süüa ei tahagi :D.









Simon üritas mulle teha kaunist soengut juukselõikamise masinaga. Kõik tundus juba sujuvat kuni ilmselgelt juhtus mingi äpardus ning ta keset pead pika tühja triibu sisse lõikas. Niisiis nüüdsest kannan taas ajateenija (kantpea) soengut. Kõik kiidavad siin, et pidavat umbe hästi sobima. 25. läksime Amsterdami kutsekooli EVS'i promoma. Meie organisatsiooni inimesed kahtlustasid alguses, et mingi võõras tüüp on nende kaubikusse pugenud, kuna ei tundnud mind mu uue soenguga ära :D. Ja muide Amsterdamis nägime päris uhket kerjust:

Saigi vist nüüd kõik suurest luust kirja. Jooksen ja torman siin ringi. Üsna kiire on justkui koguaeg, kuid see kõik on ülimalt nauditav. Tänud kõigile külalistele läbi astumise eest ning tänud kõigile Mafia mängu osalistele :). ( Kes sellest keelest aru saavad)
Olge mõnusad! :)

No comments:

Post a Comment