Wednesday, October 5, 2011

Jälle nädal möödas

Niisis jahm, nädal möödas ning sama seis on ka ilusate ilmadega - möödas. Ilmateade lubab jahedat ilma, eks paistab kas see ka paika peab. Igatahes nädal on pikk aeg ning selle jooksul jõuab palju. Näiteks läbisime teist korda Maastunnelit ( http://en.wikipedia.org/wiki/Maastunnel ). See on siis tunnel läbi Maas'i jõe, ning seda jalgrattaga läbides saab seal kätte tohutu hoo. Tunnelis kehtib jalgratastele kiirusepiirang 30 km/h.












Eelmise nädala teises pooles oli meil korteris palju külalisi (st kõigil peale minu käisid külalised). Prantslased olid esindatud ülekaalukalt. Nad olid hästi toredad ning käisime nendega kordavalt ka linna peal. Nad on kolmekesi ennast 7-12 kuuks mõnusalt kambakesi Hollandisse sebinud erinevate programmide kaudu ning elavad erinevates linnades. Niisiis, tekkis mitmeid uusi tutvusi, keda ka on võimalik külastada siinviibimise jooksul. Esimest korda elus vaatasin pool Star Warsi (teist osa), peale mida suikusin kahjuks unne. Film polnud siiski paha.

Eile külastasime linna üht suurimat kunstimuuseumit nimega Boijmans Van Beuningen. Tuntuimad esindatud nimed olid minu jaoks Dali, Monet, Picasso jt. Muuseumis oli ülistiilne/vargakindel garderoob (loodan, et süsteemist on võimalik aru saada): 


Peale maailikunsti oli muuseumil ka suur näitustesaal, ning hetkel oli seal miski kummaline kosmoseteemaline näitus, kuulsime et paar kuud tagasi oli seal näitus, mille raames kaeti 30 m2 põrandapinda pähklivõiga ning see oli osutunud suureks hitiks, ning see pähklivõi oli sinna jäänud kuudeks, kuna huvi oli olnud tohutu. Muidugi tekkisid väiksed probleemid lõhnaga, kuna pähklivõi ei seisa kuudeviiisi põrandal värskena, aga see selleks. Käimasoleva näituse raames oli võimalik näha erinevaid treeningvideosid kosmoseväljaõppeks ning loomulikult külastada lendavat taldrikut:



Aga see olekski ilmselt hetkel kõik. Lõppu lisan veel paar pilti hetkedest, mida saate kadestada.

Ja miskit Tanelile:

No comments:

Post a Comment