Tuesday, January 31, 2012

Filmifestival

International Film Festival Rotterdam on meile toonud palju külalisi. Reedel sa saabusid Bogdan ja Alfonso, kellega loomulikult traditsioonilised pastad ja muud itaalia toidud said valmistatud. Ära sai külastatud ka fotomuuseum. Reedel sadas sisse mingi korralik sakslaste gäng, nüüd pikaks ajaks igasugustest sakslastest ja saksa keelest villand vist.

Hetkel on meie juures visiidil maestro Roberto ja filmifestivali esivabatahtlik Nora. Viimased paar päeva ongi festivali lainel elu käinud. Filmid pole just väga odavad, seega oleme mõlemal päeval ühte käinud vaatamas. Viimase minuti piletid on -50% hinnast, nende peale saab siin mängitud. 5.50ga saab pileti kätte ja siis jooksuga õige kino suunas minema, neid on seal piirkonnas 4-5 + kaugemal asuvad. Ikka tükk tegemist on, et see õige koht üles leida.

Eile vaatasime jaapaani päritolu  filmi Kotoko ja täna prantsuse filmi Nana . Peale Nana't vastas filmi režissöör publiku küsimustele, mis oli päris põnev jälgida ning mis andis ka palju vastuseid filmi sisu kohta. Festivalil on näitamisel palju täiesti tundmatuid filme ning filme, mis pole veel ametlikult välja tulnud. Igatahes mõnus atmosfäär valitseb linnas, eriti hubastel festivalialadel. Üritus kestab 5. veebruarini, usun et selle aja jooksul jõuab veel mitmeid filme kaemas käia.

Aa muideks, väike lumekirme tuli korraks maha ja isegi 0 või -1 kraadine siber valitseb väljas. Krrr külmast juba praegu villand, mis siis veel märtsis saama hakkab :D.



No comments:

Post a Comment