Kuna ostsime soodukaga posu rongipileteid, siis käisime eelmine pühapäev Amsterdamis, võtsime rattad ka kaasa, et oleks mugavam linnas ringi liikuda. Rataste kaasa võtmise eest peab tegelikult vist mingit lisa maksma, kuid keegi seda tegelikult kontrollida ei suuda, kelle rattad need parasjagu seal rongis on. Niisiis rataste eest me ilmselt lisa maksma ei hakka kunagi :D. See selleks, jõudnud Amsterdami, avastasime, et tänavad on totaalselt pungil inimestest. Oh üllatust - Sinterklaas saabus sel päeval Amsterdami. Ürituse alla oli pandud väga palju raha, Dam square'il toimus suur paraad, kus osales palju Zwarte Pieten'eid ning hetkeks suutsime ka tuvastada Sinterklaasi hobuse seljas ratsutamas. Zwarte Pieten'eid oli igasuguseid, isegi Elvis-Zwarte Piet'i nägime.
Igatahes rahvast oli linnas tõesti nii palju (väikseid üritusi toimus kõikjal), et ratastega liiklemine osutus võimatuks ning suurema osa ajast tuli ikkagi jalgsi vantsida. Jäime linna üsna hiliste õhtutundideni ning saime nautida tulukestega kaunistatud armsaid Amsterdami sildu ning tänavaid. Lummavalt kaunis!
Muidu, ilm kisub talvisemaks. Kolmapäeval oli esimene öökülm, kuid ilm on siiski väga ilus. Vihma pole nädalaid näinud. Üldse on meil vedanud seni (ptui ptui ptui), kui muidu on Holland tuntud kui väga vihmane riik, siis meie siin oldud aja jooksul on vihma olnud vääääga harva.
Oki- doki, järgmise korrani!
No comments:
Post a Comment